מה כדאי לדעת על בחירת חברת גז

יוסי רשתי | 15/04/2013

זהו אחד המשאבים החשובים ביותר שיש לנו. באמצעותו אנחנו יכולים לבצע אינספור פעולות, ובכלל זה בישול, הסקה, חימום ועוד. אין צורך להציג, אם כן, את המקום המרכזי שתופס הגז בחיינו. מה שברור מעט פחות הוא שנדרשים מאמצים לא מבוטלים בבחירת חברת גז. אנחנו נמפה עבורכם את תחום הגז בישראל, ונעניק דגשים חשובים בדרך לביצועה של ההחלטה המושכלת ביותר.

הגז בישראל: ממונופול, לתחרות עצומה

עד שנות ה-90 של המאה הקודמת, בחירת חברת גז לא הייתה דבר מובן מאליו. למעשה, פעלו בשוק מעט מאד חברות, לעיתים עד לרמת מונופול של ממש. כמו כן, התחום היה מאופיין בהתערבות רבה של הממשלה. כתוצאה מכך, יכולות הבחירה של הצרכן הצטמצמו במידה ניכרת, והוא נותר כבול, בדרך כלל, להחלטה של קבלן הבניין בו הוא גר.

אולם, מאז חל שינוי מהותי בשוק זה בישראל, וזאת עקב הרפורמה הגדולה שהתרחשה החל מהתקופה האמורה. זו למעשה נתנה לשחקנים חדשים רבים את ההזדמנות להיכנס לשדה המשחק, והקלה על יכולות הבחירה (או החלפת הספק) של הצרכן. ממש כמו בתחומי הביטוח או התקשורת, למשל, התמונה השתנתה לחלוטין בעקבות הצעד: כיום, ניתן למצוא עשרות חברות גז, ומספר גדול עוד יותר של טכנאי גז.

אז איך בוחרים?

בבחירת גורם מקצועי בתחום הגז, ראוי לתת את הדעת על מספר דגשים. מטבע הדברים, אחת המשימות החשובות ביותר היא לראות כי החברה אכן מחזיקה בכל האישורים הנדרשים לפעילותה, ועומדת בכל תקני הבטיחות.

עם גז, מיותר לציין, לא מתעסקים. כל ניסיון לחסוך בכספים ולבחור בפתרונות הזולים, עלול להתברר כבעייתי. כך, בחירה בחברה אשר מציעה חבילת שירותים מבוססי חומרי גלם שאינם איכותיים, עלולה לסכן את כל אחד מדיירי הבית, המוסד הציבורי או המשרד שנסמכים על הגז האמור.

בנוסף, בתחום רגיש מסוג זה חשובה לא פחות גם תמיכתה של חברת הגז. היא צריכה להעניק אחריות ראויה על מצבורי הגז, ולהיות זמינה אפילו כשיש החשד הבסיסי ביותר לתקלה בהם. שירותי טכנאי גז הם הכרחיים בתחום הגז, וחשוב, טרם ההחלטה, לראות כי אכן מוענק מענה מלא מבחינה זו

« חזור לכל הכתבות « טכנאי גז ראשי