העתקת נקודות גז

לירון מוטעי | 01/02/2013

יש דברים שאנחנו מעדיפים להתרחק מהם כמו מאש. חשבו, למשל, על מערכת הגז שלנו. היא תשמש אותנו נאמנה בכל ימות שנה, ולמגוון צרכים: בישול, חימום מים, הסקה וכן הלאה. אולם, כאשר נדרש להעביר את נקודות הגז בבית ממקום למקום, תהא הסיבה לכך אשר תהא, אנחנו עלולים להיכנס לבעיה של ממש- אלא אם נעזרים בטכנאי גז מוסמך.

מתי מבצעים את ההעתקה?

לא קשה לחשוב על גורמים שעשויים להביא לשינוי האמור במערכת הגז, רובם ככולם נוגעים לשינוי "חוקי המשחק" בבית. חשבו, למשל, על שיפוצים שונים הנערכים בו: כאשר נוספת יחידת דיור, אם ניקח דוגמא אחת מיני רבות, יש להעתיק את הנקודה כדי לא לגרום לה לפגיעה מהותית. ייתכן כי התיישנות המערכת, או גם הוספת רכיב מסוים בה, יביאו לצורך בהעתקה.

אל תעשו את זה לבד

הנקודה המרכזית שיש לתת עליה את הדעת היא שהעתקת נקודות גז עשויה להיות "פשוטה" רק כשהיא נעשית על ידי איש מקצוע. הדבר נוגע, במידה לא מבוטלת, לבטיחות. ממש כשם שנדרש שההתקנה תיעשה על ידי חברה מורשית, התמונה דומה גם במקרה הזה: נדרש למעשה לבצע את מלאכת הפירוק וההרכבה "מאפס", ולהקפיד לבדוק כי גם לאחר השינוי מערכת הגז פועלת באופן הראוי.

כמו כן, ברור כי נדרש תכנון מהותי של ההליך. יש לבחור בדיוק היכן תמוקם הנקודה החדשה, מתוך רצון לאפשר לה לפעול באופן מיטבי מחד – אך גם לעמוד בכל תקני הבטיחות מאידך.

אז למי פונים?

ציינו כבר כי חברות גז מוסמכות הן הכתובת שלכם לכל סוגיה הנוגעת למערכת החשובה הזו. בין אם המדובר הוא בהתקנה או העתקה, בתיקון או אחזקה- נדרש לפנות לגורם המתאים. עדיין, אם פעלתם על פי הספר, אין זו המשימה המורכבת ביותר שתבצעו בחייכם. החברה שהתקינה את המערכת מלכתחילה היא לרוב זו שתציע גם את הפעולות החשובות שהזכרנו.

חשוב להתייעץ גם הגורמים המקצועיים מוקדם ככל האפשר, וכן להקפיד על העברת המפרטים המדויקים של הבית לאנשיה. בהעתקה, על מנת להגיע לתוצאות מיטביות, כל סנטימטר חשוב, ועשוי לתרום לתפעול יעיל של מערכת הגז בבית.

« חזור לכל הכתבות « טכנאי גז ראשי