התקנת גריל גז

לירון מוטעי | 01/02/2013

לא ברור מתי בדיוק זה התחיל, אבל העובדה היא שהמנגל הפך להיות אחד מסימני הזיהוי של הישראלים. בחגים, בשבתות, באירועים מיוחדים- הבשר האיכותי, צלוי על האש, הופך לנחלת הכלל. עקב כל אלה, ברורה ההצלחה של מתקני גריל בישראל. בהקשר הזה, הרי שבשנים האחרונות מקבל תפקיד מרכזי עוד יותר שחקן אחר, והוא מתקני הגריל גז.

ה"מרכיבים" הדרושים

הצעד הראשון טרם התקנת גריל גז הוא, כמובן, מציאת מקום מתאים למערכת, אשר עליו להיות פתוח ומאוורר, רחוק מכל חומר דליק- כמעט תמיד, חצר הבית היא שתיבחר. לאחר מכן, נדרש לבחור את מערכת הגריל הרצויה. החדשות הטובות הן שבלי קשר לסוג הנבחר, הרי שהדרך לעבר הצלייה המושלמת והפשוטה הופכת לקצרה פי כמה.

כאשר בוחרים מתקן גריל גז, יש לתת את הדעת על מספר משתנים עיקריים, שיגדירו את תפקוד הגריל. טכניקת פיזור החום (אבנים, או ללא אבנים?), כמות המבערים, אורך צינור הגז, עוצמת הבעירה, סוג הבטריה ואפילו מעטפת המתקן חשובים, בהקשר הזה. הם יגיעו, כמובן, עם המערכת כולה, אך טיבם צריך להשפיע על הבחירה.

הליך ההתקנה

במקומות מסוימים באינטרנט, ניתן למצוא מדריכים שונים המסבירים כיצד להתקין גריל גז. ואכן, הם עשויים להיראות פשוטים על הנייר. עם זאת, בהיעדר ידע של ממש בנושא, מומלץ מאד שלא להסתמך עליהם. כל דגם של גריל גז שונה מחברו, והתקנתו נעשית באופן אחר. כמו כן, הרי שהתקנה לא נכונה על המתקן עלולה להוות סכנה של ממש: שריפה או פיצוץ, למשל, הם הסיוט הגדול של כל מרכיב מערכות מסוג זה.

אז מה עושים? פשוט מאד: ההמלצה הברורה שלנו היא להשאיר את העבודה למומחים. יש כיום מספר לא מבוטל של חברות המציעות שלל פתרונות בתחום הגז, ובכלל זה התקנת גריל ייעודי. ההתקנה תיעשה על ידי טכנאי גז מומחה, שיתאים גם את המערכת למאפייני הסביבה בה היא נמצאת.

העבודה לא מסתיימת גם לאחר המנגל הראשון

מרבית מתקני הגריל גז כוללים בתוכם הוראות תחזוקה מסוימות, אשר לא נדרשת מומחיות מיוחדת על מנת להקפיד עליהן. אין לסטות בשום מקרה מהוראות המתקין או החברה המייצרת- יש לזכור כי עם גז, אפילו יותר מאשר אש, פשוט לא משחקים.

« חזור לכל הכתבות « טכנאי גז ראשי