טכנאי גז באזור תל אביב

לירון מוטעי | 25/01/2013

לעיתים קרובות מתעורר החשש שקיימת דליפת גז בבית, שהכיריים אינם פועלים כראוי, או אולי שמערכות הגז מעלות חלודה ושצריך להתקין במקומן מערכות חדשות. אם גם אתם נתקלים בסוגיות אלו חשוב שתדעו שעבור כל פעולה הקשורה בגז ובמערכותיו נדרש טכנאי גז. אמנם ניתן למצוא כיום לא מעט טכנאי גז בתל אביב וסביבותיה, אך מתוך ההיצע נחוץ והכרחי לבחור בטכנאי מוסמך. זאת מאחר ומערכות הגז הינן רגישות ואף מסוכנות אם אינן מטופלות כראוי, ובמיוחד יש להיזהר ממתקיני גז חובבניים שאינם מוסמכים לביצוע עבודות אלו.

בחירת טכנאי גז בתל אביב

טכנאי גז מקצועי הוא אדם היודע לזהות בעיות, תקלות ודליפות, שיש בידיו ציוד מתקדם ומתאים, ומכיר את דרישות החוק. לפני שבוחרים טכנאי גז באזור בתל אביב יש לבדוק כי איש המקצוע עומד במספר קריטריונים:

  • הסמכה- טכנאי שסיים לימודים מוסדרים, עבר בהצלחה את בחינות משרד העבודה, ויש בידו תעודה תקפה המוכיחה זאת.
  • המלצות – בחרו בטכנאי גז מוכר, אמין ומומלץ.
  • ניסיון- בתחום טכנאות הגז הניסיון מהווה מרכיב מהותי בביצוע עבודות טובות, יעילות ובטיחותיות.
  • זמינות – חשוב לבחור טכנאי בעל זמינות גבוהה אשר יכול להגיע בדחיפות במקרה של תקלה או דליפה. לכן במרבית המקרים עדיף לבחור בטכנאי העובד בסמוך לאזור מגוריכם.
  • מחיר – העדיפו טכנאי שמציע מחיר ממוצע בשוק עבור עבודתו. ייתכן שמי שמציע מחיר נמוך מדי אינו מקצועי.

תחומי אחריותו של טכנאי גז

לימודיהם של טכנאי הגז מכשירים אותם לטפל במגוון תקלות ומערכות, בהתאם לדירוג רמתם המקצועית. יחד עם זאת, כאשר מזמינים איש מקצוע לביצוע עבודה בבית פרטי חשוב לזכור שטכנאי גז אינו מורשה לטפל בבלונים עצמם, וכי על הטיפול בבלונים אמונה רק חברת הגז שסיפקה אותם. מאידך, החברה איננה רשאית לתקן או להתקין מכשירי קצה כדוגמת כיריים או תנור חימום, וגם לא לשנות נקודות גז. מלאכות אלו מצויות בתחום אחריותו של טכנאי הגז, שבנוסף לכך אמון על התקנת וחיבור תשתיות חדשות, וכן על טיפול בכל בעיה הקשורה למערכת הגז, כולל איתור וטיפול בדליפות חיצוניות ופנימיות.

« חזור לכל הכתבות « טכנאי גז ראשי