הוספת נקודת גז למנגל על גז

יוסי רשתי | 15/04/2013

לא משנה איפה אתם מתגוררים, סביר מאד להניח שאתם מקפידים על עריכת מנגל מספר פעמים בשנה לפחות. אחרי הכול, אין כמו לשבת בחיק המשפחה, באוויר הפתוח, וליהנות מבשר איכותי. מה שחשוב לא פחות הוא שאין צורך תמיד להעמיס את המנגל על הרכב, ולשים את פעמיכם לאחד הפארקים או היערות של ישראל. תחת זאת, הוספה של נקודת מנגל על גז יכולה לאפשר לכם לעשות את כל אלה בחצר או במרפסת, וליהנות מחוויה גדולה לא פחות.

כך הכול מתחיל

מיותר לציין כי הדרך למנגל הגז המושלם מתחילה בפנייה לחברה אשר מתמחה בתחום, או לכל הפחות טכנאי גז מוסמך. גורמים אלה יבצעו את ההוספה בהתאם לתנאי השטח השונים, ותוך שמירה על מספר דגשים חשובים. ברור כי נדרש למצוא מקום חיצוני ופתוח לנקודה, רחוק מכל חומר דליק כלשהו. הבחירה הזו תיעשה על פי השיקולים המקצועיים של חברת הגז, כמו גם הרצונות של המזמין.

הוספת הנקודה בפועל נחשבת להליך פשוט באופן יחסי, אשר אינו מצריך אי אילו תשתיות מורכבות. יש לתת את הדעת בעיקר על סוג נקודת הגז הנבחרת, וזאת בהתאם לצרכים אשר מיועדים למנגל עצמו.עם זאת, כשמתבוננים על הסכנות של הגז, ברור מדוע נדרש כי ידייים מיומנות יבצעו את ההתקנה.

סוגיית הבטיחות

עם גז לא משחקים, זה ברור. כולנו שומעים בחדשות לא פעם על שריפות או התקלחויות אשר מתחילות מדליפה של גז. ניתן למנוע את זה בעזרת התנהגות אחראית ותחזוקה הולמת של הגז. אולם, כאשר התשתיות אינן מותקנות כראוי- זה לא תמיד מספיק. רק טכנאי גז מיומן, אשר בקיא בתחום ומחזיק בכל האישורים לפעילותו, יוכל לבצע את משימת הוספת נקודת הגז באופן המקצועי ביותר.

יש לזכור גם כי נדרש ברוב המקרים להקפיד על תחזוקה הולמת של נקודת הגז, בהתאם להוראות הגורם המתקין. אין לסטות מאלה בשום מקרה, ולו מכיוון שמערכת שאינה תקינה מגדילה, בעשרות אחוזים, את הסיכוי לשריפה או להתלקחות.

כל הדגשים שהובאו מעלה יוכלו לסייע לכם להתקין נקודת גז למנגל באופן הבטוח והמהיר ביותר. תופתעו עד כמה זה ישפר את החיים שלכם

« חזור לכל הכתבות « טכנאי גז ראשי